Strona główna

SZKOLNE WYDARZENIA

BIEŻĄCE

Recytatorskie sukcesy naszych uczniów

„Nie wszyscy lubią poezję”, jak pisała Wisława Szymborska, ale na szczęście wśród nas są tacy, co nie tylko ją lubią, ale też pięknie deklamują. O kim mowa? Oczywiście o uczniach naszej szkoły, którzy zaprezentowali swoje umiejętności podczas konkursów recytatorskich na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

Podczas eliminacji szkolnych wyłoniono reprezentantów szkoły, którzy rywalizowali z najlepszymi recytatorami ze szkół w Bargłówce, Kozłowie i Sierakowicach w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Mały OKR”. Każdy z uczestników, oprócz wiersza, prezentował również fragment prozy. W kategorii klas IV -VI laureatami zostali: Oliwia Korczak z kl. VIa oraz Marcin Mandel z kl. VIb. Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Mandok z kl. IVb, a kategorii klas VII-VIII - Zuzanna Dębicka z kl. VII. Następnie laureaci uczestniczyli w eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się w Regionalnym Instytucie Kultury im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Spotkało się tam ponad pięćdziesięciu recytatorów, a obecność na takim wydarzeniu była bezcennym doświadczeniem oraz ucztą dla duszy.

Kolejnym etapem recytatorskiej przygody był XXI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Spotkania Zamkowe” w Toszku, podczas którego Oliwia Korczak zajęła II miejsce. Uczennica w piękny sposób zaprezentowała przygotowane teksty, zachwycając swoją interpretacją komisję konkursową.

Uczniowie klas VII-VIII brali udział w wojewódzkich konkursach: XIX Wojewódzkim Konkursie Poezji Z. Herberta – Żory 2023 i XVI Wojewódzkim Konkursie Poezji ks. J. Twardowskiego – Gliwice 2024. W każdym z tych wydarzeń uczestniczyło 40 – 45 recytatorów z całego województwa śląskiego. W obu przypadkach zwycięstwo, czyli I miejsce, zdobył Kevin Kupczak z kl. VIII. Wspaniała dykcja, świadomość treści utworów, umiejętność operowania głosem oraz ukazywania uczuć i emocji to ogromne atuty Kevina, które pozwoliły mu uzyskać tak fantastyczny wynik. Wśród 10 najlepszych recytatorów w XIX Wojewódzkim Konkursie Poezji Z. Herberta znalazła się Zuzanna Dębicka z kl. VII.

Serdecznie gratulujemy wszystkim recytatorom. Życzymy, aby ich pasja do żywego słowa rozwijała się nadal i przynosiła kolejne sukcesy.


biblioteka 2

KATALOG ONLINE BIBLIOTEKI

Sposób logowania jest taki sam, jak do dziennika elektronicznego.

Logowanie

SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W PROJEKCIE "POZNAJ POLSKĘ".
Baner na stron www

 Więcej informacji na stronie 

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polske

mein BIP

MSWiA PRZESTRZEGA

Więcej na stronie

Spot

 

Licznik odwiedzin

873460
TodayToday85
All_DaysAll_Days873460