Strona główna

Szlachetna paczka

Klasa VIIIb. wraz z wychowawcą wzięła udział w XIX edycji Szlachetnej paczki. Aby to zrobić zrezygnowaliśmy z paczek na św. Mikołaja i świątecznych. Zdecydowaliśmy się na zbiórkę pieniędzy na cel charytatywny .
Na początku grudnia spośród wielu rodzin wybraliśmy rodzinę z Tarnowskich Gór. To matka z dwójką dzieci. Ich potrzeby to min. środki czystości, zimowe ubrania dla dzieci, żywność czy tak prozaiczne jak zeszyty, bajki ,lalki czy dla mamy mikser.
W sobotę przed południem udało się nam wszystko zakupić. Ile było frajdy gdy koszyk nam się zapełniał. Był wypełniony po brzegi. Ale najlepsze było dopiero przed nami. Mianowicie w piątek 06.12.19 na lekcji wszystkie produkty trzeba było elegancko zapakować. Na początek przynieśliśmy z domów pudełka, potem podzieliliśmy produkty i zabraliśmy się do pakowania. Brylowały oczywiście dziewczyny ale na wyróżnienie zasługuje Arek, który perfekcyjnie pakował prezenty.
W sobotę 07.12.19 Martyna, Paulina, Oliwia, Milena i wychowawca udały się do Tarnowskich Gór. Było to możliwe dzięki uprzejmości wujka Martyny, który nas tam zawiózł. Ile było radości, wzruszeń a nawet łez przy spotkaniu z wolontariuszką Dominiką i przekazywaniu paczek. Był poczęstunek, zdjęcia, dużo uśmiechu i dużo strażaków. To było niesamowite przeżycie dla wszystkich.
Ja jako wychowawca bardzo dziękuję klasie za zaangażowanie i poświęcenie. Dziękuję pani Wośko i pani Hosz za włączenie się w naszą akcję. Dziękuję rodzicom VIIIb za pozwolenie na taki projekt. Jestem z Was dumna.
                                                                                                                                                                                                              A. Bielewicz-Ozga

biblioteka 2

KATALOG ONLINE BIBLIOTEKI

Sposób logowania jest taki sam, jak do dziennika elektronicznego.