Strona główna

Sukcesy 2009/2010

W IV Edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego z Języka Angielskiego (21.05.2010r.):
I miejsce w kategorii klas szóstych zajęła Agnieszka Matczuk
II miejsce w kategorii klas piątych zajął Dominik Biwo
III miejsce w kategorii klas czwartych zajęła Agnieszka Wysocka
Wyróżnienie otrzymał Marek Pikuła (kl.VI)

W Okręgowym Turnieju "Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym "organizowanym w Gimnazjum w Sośnicowicach (23.IV.2010r) drużyna w składzie:

Kocur Sandra – klasa VI

Pikuła Marek – klasa VI

Staneczek Weronika – klasa VI 

zajęła II miejsce.

W powiatowym turnieju „Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” organizowanym w Gimnazjum w Sośnicowicach (9.IV.2010r) drużyna w składzie:

Kocur Sandra – klasa VI

Pikuła Marek – klasa VI

Staneczek Weronika – klasa VI

zajęła I miejsce.

W eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowanych w OSP Smolnica  ( 9.IV.2010r) w grupie szkół podstawowych:

II miejsce zajęła –Monika Cyroń – klasa VI

W eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowanym W OSP Smolnica (9.IV.2010r) w grupie szkół podstawowych :

w klasach I-III

II miejsce zajął – Nierychło Sebastian – klasa I

w klasach IV- VI

I miejsce zajęła – Polaczek Claudia – klasa V

II miejsce zajęła –Weronika Staneczek– klasa VI

Uczennica klasy 5 Dagmara Pieczka zdobyła 4 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego " Olimpus" oraz nagrodę książkową.

Uczniowie klasy 6 Weronika Staneczek oraz Makrus Charyton uzyskali  5 miejsce w  zimowej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady  z języka niemieckiego " Olimpus" 2010  zdobyli nagrodę ksiażkową.

20-stu uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Sośnicowicach pod opieka mgr Barbary Gamrat wzięło udział w Jesiennej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady z języka niemieckiego Olimpus 2009, w której to zajęli czołowe miejsca.

Dagmara Pieczka uczennica klasy 5  zajęła 4 miejsce w Polsce i otrzymała dyplom laureata i nagrodę książkową, zaś uczeń Dominik Biwo uzyskał miejsce 7 otrzymując zarazem dyplom laureata.

Uczennica klasy 6 Weronika Staneczek zdobyła miejsce 5 w Polsce, otrzymała dyplom laureata i nagrodę książkową, a uczeń klasy 6 Markus Charyton zdobył miejsce 9 w Polsce.

Z klas 5 w olimpiadzie z języka niemieckiego brało udział 451 uczestników z całej Polski , zaś z klas 6 -  546 .

Uczennica klasy 4 Wiktoria Pieczka zdobyła miejsce 14 na 171 uczestników olimpiady.

Pozostali uczniowie znaleźli się w pierwszej 20- stce oraz 30- stce otrzymali również dyplomy uczestnictwa w olimpiadzie z języka niemieckiego.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Miejskim Konkursie na szopkę Rodzinną organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr. 38 i Parafię św. Anny w Gliwicach. Praca dwóch uczennic kl. VI: Sandry Sołtysek i Małgorzaty Bulak zastała wyróżniona spośród 74 innych prac nadesłanych z 14 placówek z terenu Gliwic.

22.12.2009r. dyrekcja, grono nauczycielskie, pracownicy szkoły oraz uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Katechetka oraz wychowawczyni kl. III tradycyjnie już przygotowały ze swoimi wychowankami jasełka przeplatane śpiewem kolęd. Uczniowie wręczyli dyrekcji, swoim wychowawcom i pracownikom szkoły upominki gwiazdkowe, po czym składali życzenia świąteczne, udając się na klasową wigilię.

W dniu 22.01.2010r. uczniowie klasy III gościli w naszej szkole kochane Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Najpierw został przedstawiony program jasełkowy. Zachwyceni dziadkowie gromkimi brawami nagradzali występy wnuków. Włączyli sie również do wspólnego kolędowania podczas którego wnuki obdarowały swoich bliskich, własnoręcznie wykonanymi prezentami. Kolejnym punktem programu był montaż słowno-muzyczny  z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po nim goście udali się na poczęstunek. Umilały go melodie grane przez dzieci na gitarze i keybordzie. Wzruszeni i zadowoleni goście dziękowali za zorganizowanie i zaproszenie na "tę wspaniałą imprezę"z okazji ich święta.

29.01.2010r. rozstrzygnięta została V edycja Regionalnego Konkursu Plastycznego Gloria In Excelsis Deo pt. "Moja wigilia" (Gimnazjum nr. 1 w Gliwicach) 4 uczniów naszej szkoły tj. Marek Pikuła który zajął II miejsce, Sandra Sołtysek i Andrzej Gorak - III miejsce oraz Weronika Staneczek - wyróżnienie, odebrali swoje nagrody z rąk honorowego gościa ks. biskupa Gerarda Kusza, który przewodniczyl uroczystej gali jubileuszowej edycji konkursu

Trzech uczniów tj. Weronika Staneczek, Marek Pikuła i Dominik Biwo wzięło udział w XV Konkursie Wiedzy Biblijnej, który odbył sie 26. listopada 2009r
w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach. Uczniowie Ci przeszli do finału, przy czym Weronika Staneczek zajęła I miejsce w etapie rejonowym (dekanalnym) tego konkursu.

26.XI 2009r w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach trzech uczniów naszej szkoły tj: Weronika Staneczek, Marek Pikuła i Dominik Biwo wzięło udział w XV Konkursie Wiedzy Biblijnej pod hasłem: "Przyjdzcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" (Mt 11,28). Uczniowie Ci zakwalifikowali się do finału diecezjalnego tego konkursu, przy czym Weronika Staneczek zajeła I miejsce w eliminacjach etapu rejonowego.


12 stycznia 2010r rozstrzygnęty został w Szkole Podstawowej nr 38 w Gliwicach Miejski Konkurs na Szopke Rodzinną. W konkursie tym, wsród 74 nadesłanych prac wyróżniona została praca Sandry Sołtysek i Małgorzaty Bulak - uczennic kl VI naszej szkoły.


biblioteka 2

KATALOG ONLINE BIBLIOTEKI

Sposób logowania jest taki sam, jak do dziennika elektronicznego.